Nowe spojrzenie na Autyzm i zespół Aspergera (wg ICD-11)

Kurs on-line pt. “Nowe spojrzenie na Autyzm i zespół Aspergera (wg ICD-11)” dedykowany jest zarówno nauczycielom, specjalistom z dziedziny zdrowia i edukacji, jak i rodzicom oraz opiekunom osób rozwijających się w spektrum autyzmu.

Kurs zapewnia kompleksowe i aktualne informacje zgodne z najnowszą wersją Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11). Kurs ten jest nie tylko doskonałym źródłem wiedzy na temat Autyzmu i zespołu Aspergera, ale również skupia się na nowatorskich podejściach, które mogą zmienić spojrzenie na te zaburzenia.

Program szkolenia:

– Skąd pojawiło się rozróżnienie na Autyzm i zespół Aspergera? – geneza i historia.

– Co zmienia się w diagnozowaniu osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?

– Jak należy rozumieć to, że mówimy o „spektrum” autyzmu?

– W jaki sposób rozmawiać z rodzicami otrzymującymi diagnozę?

Czym wyróżnia się nasz kurs?

  • Najnowsza wiedza zgodna z ICD-11: Zapewniamy informacje zgodne z najnowszą międzynarodową klasyfikacją chorób, co gwarantuje aktualność i profesjonalizm naszych treści.
  • Nowatorskie podejście: Skupiamy się na nowoczesnych metodach i podejściach do pracy z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Nasz kurs nie tylko informuje, ale także inspiruje do wprowadzenia innowacyjnych praktyk w pracy z tymi grupami.

W kursie on-line otrzymujecie:

  • film z nagraniem webinaru w wymiarze 1 godziny zegarowej;
  • prezentację multimedialną;
  • IMIENNE ZAŚWIADCZENIE O UCZESTNICTWIE W SZKOLENIU w wersji elektronicznej.

Dostęp do kursu jest nielimitowany, co oznacza, że z materiałów można korzystać wielokrotnie w dowolnym czasie.

Istnieje możliwość dobrania do kursu drukowanego zaświadczenia, które przesyłane jest pocztą na wskazany w zamówieniu adres.

Autorką kursu jest mgr Barbara Kęsicka
Barbara Kęsicka jest nauczycielem wspomagającym w Szkole Podstawowej nr 41 z OI w Szczecinie, gdzie oprócz wsparcia uczniów prowadzi zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych z uczniami w różnym wieku, w większości z dziećmi z ASD. Prowadzi również zajęcia rewalidacyjne z uczniami ze spektrum autyzmu w szkołach masowych w Szczecinie. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z przedszkolakami, jak i uczniami szkół ponadpodstawowych. Jest również dogoterpeutą. Ze swoimi psami Reksiem i Modeną chętnie odwiedza dzieci w szkołach i przedszkolach by uczyć ich o zasadach bezpiecznego kontaktu z psem.

Poleć znajomym i udostępnij:

Karolina Pol

O prowadzącej:

Właścicielka EduKaPol Szkolenia
z wieloletnim doświadczeniem
w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Pomaga nauczycielom z całej Polski poznawać i stosować innowacyjne metody edukacyjne. Podpowiada jak zaplanować i zorganizować pracę określonymi metodami tak, aby prowadzone przez nauczycieli zajęcia były atrakcyjne, a ich efekty miały wpływ na efektywny
i zintegrowany rozwój uczniów.  

Najnowsze szkolenia:

Bądź na bieżąco: