Prowadzenie zajęć grupowych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Czy jesteś nauczycielem, terapeutą lub opiekunem, który pragnie lepiej zrozumieć i wspierać dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w środowisku grupowym? Nasz kurs on-line “Prowadzenie zajęć grupowych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” został stworzony specjalnie dla Ciebie!

W kursie dowiesz się od praktyka, jak organizować zajęcia grupowe dla dzieci w spektrum oraz nauczysz się, w jaki sposób efektywnie rozwijać w czasie tych zajęć umiejętności społeczne Twoich uczniów!

  • Organizacja zajęć grupowych: Dowiesz się, jak skutecznie planować i prowadzić zajęcia grupowe dostosowane do potrzeb dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Poznasz różnorodne techniki i metody, które pomogą w stworzeniu struktur zajęć sprzyjających aktywności i zaangażowaniu każdego dziecka.
  • Rozwijanie umiejętności społecznych: Nauczysz się, jak poprzez zajęcia grupowe rozwijać umiejętności społeczne dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zrozumiesz, jak wspierać budowanie relacji, komunikację oraz współpracę w grupie, co jest kluczowe dla ich dalszego rozwoju.

Program szkolenia:

– Cele pracy w grupie.

– Organizacja zajęć grupowych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

– Rozwijanie umiejętności społecznych podczas zajęć grupowych.

W kursie on-line otrzymasz:

  • film z nagraniem webinaru w wymiarze 1 godziny zegarowej;
  • prezentację multimedialną;
  • IMIENNE ZAŚWIADCZENIE O UCZESTNICTWIE W SZKOLENIU w wersji elektronicznej.

Dostęp do kursu jest nielimitowany, co oznacza, że z materiałów można korzystać wielokrotnie w dowolnym czasie.

Istnieje możliwość dobrania do kursu drukowanego zaświadczenia, które przesyłane jest pocztą na wskazany w zamówieniu adres.

Autorka kursu on-line: mgr Agnieszka Setnikowska

Agnieszka Setnikowska na co dzień zajmuje się terapią osób z różnego typu niepełnosprawnościami oraz wsparciem ich rodzin w opolskim Centrum Rehabilitacji dla Dzieci. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym i nauczycielem wychowania przedszkolnego. Doświadczenie w pracy zdobywała w opolskich poradniach i fundacjach, zajmujących się terapią i diagnostyką osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wiedzę i umiejętności doskonaliła pracując również jako asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zarówno w szkole, jak i w przedszkolu. Z zamiłowania i pasji terapeutka, wdrażająca w swoją pracę filozofię pedagogiki Montessori.

Poleć znajomym i udostępnij:

Karolina Pol

O prowadzącej:

Właścicielka EduKaPol Szkolenia
z wieloletnim doświadczeniem
w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Pomaga nauczycielom z całej Polski poznawać i stosować innowacyjne metody edukacyjne. Podpowiada jak zaplanować i zorganizować pracę określonymi metodami tak, aby prowadzone przez nauczycieli zajęcia były atrakcyjne, a ich efekty miały wpływ na efektywny
i zintegrowany rozwój uczniów.  

Najnowsze szkolenia:

Bądź na bieżąco: